Duben 2011

Vám by to TAKY nebylo příjemný!

16. dubna 2011 v 21:05 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
"Pozor pozor! U radiových vysílačů se opět hlásí sám velký Edwardův brácha."

Asi jste již celí netrpěliví, kdo vlastně vyhrál to slosování o ceny, že? Tak tedy:

Losování o výhru, a tedy poctu nazývat mne mou přezdívkou z mládí - Abbé Busoni - vyhrává... majka996!
Srdečně gratuluji.

Losování proběhlo čestně a spravedlivě. Abych předešel nedorozumění, popíšu Vám jej zde. Vytrhl jsem list z knihy jménem Píseň o Cidovi a napsal jsem na něj jména účastníků soutěže. Poté jsem je vystřihl a přeložil. Kousky papírků jsem si vložil do úst a pokl jsem. V mé ústní dutině zbyly dva ještě papírky. Polkl jsem tedy podruhé a poslední papírek, který mi v ústech zbyl, jsem vyplivl. Stálo na něm - majka996.

Nyní stručně pohovořím o mé budoucnosti. Všichni jistě víte, že Bella na mne posílá svou armádu neživých. Má stará známá, kejklířka Haruki Murakami vymyslela ovšem skvělý plán! Darovala mi specielní zařízení, kterým se mi snad podaří Bellu ulovit. A s pronásledováním bude utrum!

Má drahá Ginny již byla nervózní. Sice ji potěšilo, že Marta, její rivalka, je s největší pravděpodobností mrtvá, ale to víte - když na Vás každou chvíli přijde horda oživlých mrtvol, které do Vás bodají kopím, škrtí Vás a řežou, přeci jen to po nějakém čase začne být nepříjemné. Snažil jsem se vždy vystupovat jako gentleman, i vůči neživým, ale včera - ač se za to stydím - jsem se neovládl. Když mi jeden neživý při snídani vrazil šavli do úst, vstal jsem, praštil jsem do stolu a zařval - "tobě by to taky nebylo příjemný!" Vzal jsem šavli a usekl jsem mu hlavu.
Inu, i ten největší dobrodinec někoho někdy utne.

Můj otazníček číslo Osm

11. dubna 2011 v 18:33 | Edwardův brácha |  Edwardův brácha
Otazníčkům zdar!

Jsem tu s novým Otazníčkem, jistě jste rádi, jelikož já, velectěný Edwardův brácha, mám vždy ty nejvybranější dotazy, že?

Nuže, panstvo, začínáme!
Otázka bude prostá. Čistě osobní. Odpovídejte prosím upřímně!

Přáli byste si, abych se vrátil k psaní básní? Nu?

Vaše odpovědi zkompletuji a zařadím do slosování o ceny.
Vítěz bude mít tu čest nazývat mne mou přezdívkou z mládí - Abbé Busoni.
Tak neváhejte! Je to veliká pocta, i když se Vám to na první pohled třebas nezdá.
Zatím se mějte brilantně! Váš Edwardův bratříček.

Bella mne pronásleduje!

7. dubna 2011 v 19:53 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Chvátám, chvátám, chvátám k Vám!
Promiňte mi, že jsem Vás v minulém článku tak napnul.
Komisař Vrťapka se velice činil. Ve stručnosti Vám tedy povím, jak to tedy je.

Jistě všichni víte, jak si mne kdysi Marta spletla s mým bratrem Edwardem. Měli spolu vztah, z něhož vzešlo dítě (Estersmee, kdo ví, kde je jí teď konec). Edward Martu velice miloval, dokonce kvůli ní opustil tu svojí Bellu. Jenže ona se celou tu dobu domnívala, že on jsem já. A tu jsme u toho!

(mimochodem, má dobrá přítelkyně Opti-Mystique, která mne tak dobře zná, na to přišla. I bez Vrťapky!)

Bella byla velice, velice rozhněvaná na Edwarda, že se na ni vykašlal. A rozhodla se, že se pomstí. Jenomže. Stejně jako před časem Marta, i Bella si mne a mého bratra spletla! Začala na mne posílat neživé... V domnění, že se mstí svému ex. Nejspíš asi ani nemá ponětí, že Edward je už dávno po smrti!

Takže - Bella mne pronásleduje, Marta zůstala kdesi v Prasinkách, Ginny mi psychicky pomáhá zvládnout situaci. A já, já sedím na mé cestovní krávě Masařce, která mne veze až k mé staré známé - Haruki Murakami!
Již dlouho jsem se o ní nezmínil. Proto si dovolím připomenout ji Vaší ctěné paměti.

Haruki Murakami je kejklířka, která v podstatě zachránila můj vztah s Ginny. Nebýt jí, profesorka McGonagallová by vše o nás vyzradila Harrymu Potterovi, a to by byl tedy rambajs! Haruki Murakami jistě bude znát způsob, jak se té otravné Belly zbavit...

Drahouškové, víte vůbec, kolikátého dnes je? Sedmého dubna.

Ještě Vám povím, že jsem si kvůli Vám pořídil kapesní počítač, jinými slovy notebook. Jak jinak bych mohl zůstat ve spojení s Vámi, když neustále utíkám před neživými, nebo cestuji po Matičce Zemi...?

Rád bych ale dlouhé době někomu na něco odpověděl! Tak se mne prosím na cokoli zeptejte. (Hraji totiž sám se sebou hru na pravdu, a zatím prohrávám, tak bych to chtěl ještě obrátit.)
Aufídrzén, Edwardův brácha.

Už to vím!

5. dubna 2011 v 17:26 | Edwardův brácha |  Edwardův brácha
Buďte pozdraveni!

Včera jsem vyslal dopis komisaři Vr'tapkovi. Račte využít Google a zjistit si o tomto gentlemanovi něco víc!
Kdo jiný by měl zjistit, co se vlastně děje a kdo na mne seslal ty hordy neživých! A tak komisař pátral a pátral... A před chvílí mi od něj přišel telegram!

A nyní Vám sdělím dobrou a špatnou zprávu. Kterou chcete dřív?
Jestli chcete dřív špatnou, tak máte smůlu. První Vám stejně řeknu dobrou.

Dobrá zpráva: Už vím, kdo za tím vším stojí.
Špatná zpráva: Až Vám to oznámím, bude to pro Vás šok a možná zemřete na mozkovou mrtvici.

Zatím nashle, Edwardův brácha!

Achich muhuhůůůůů

5. dubna 2011 v 17:14 | Edwardův brácha |  Edwardův brácha
Již nemohu dál. Dostali jste mne. Musím se přiznat.

Říkali jste, ať použiji proti neživým plamenomet. Ať Ginny oheň vykouzlí, když nejsou k dispozici sirky. Ale nemohli jste vědět, že je to pro mne nemožné. Nevěděli jste o mne tu věc, kterou se tolik stydím přiznat.

Nyní ale nemám jiné východisko. Mám chorobný strach z ohně! Ano, kdykoli spatřím oheň, zachvátí mne neskutečná panika. Dostanu záchvat, při kterém mi není pomoci. Nebylo tomu vždy. Stalo se to, když jsem byl na výpravě za dobrodružstvím, v Prachaticích. Setkal jsem se tam s pozoruhodnou osobou, která mne zaklela. Dnes Vám o tom ještě vyprávět nebudu. Dnes ještě nemohu. Snad někdy příště.
Tak teď to již víte. Nu? Tak smějte se mi! Smějte se, že se Edwardův brácha bojí ohně! Achich muhuhůůůůů... Já nešťastný! Já nebohý zmutovaný upír, který je napadán neživými a nemůže se jich zbavit!

Teď se Vám ani nemohu podívat do očí. Opravdu se za svou fobii z ohně stydím, ani Vám, mým nejbližším jsem o ní neřekl. Doufal jsem, že to nikdy nebudu muset přiznat... Nu, donutili jste mne k tomu.

Snad jednoho dne tato nešťastná doba skončí. Do té doby se pokusím Vás informovat o mém aktuálním stavu.
Sbohem, Edwardův brácha.

Hrůza a utrpení

4. dubna 2011 v 18:02 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Dobré odpoledne.e.e.e.

V prvé řadě děkuji za Vaše rady. Ale jelikož neumím kouzlit, a v celém kraji jsem nesehnal jedinou krabičku zápalek (místní kouzelníci si oheň vyčarují), Váš nápad s ohněm byl bohužel neuskutečnitelný.

Akutální stav:
Marta -> setrvává v hostinci U Tří košťat, byla pověřena jeho údržbou a nastoupila na místo servírky. (dočasné, útokům neživých dlouho neodolá)
Ginny -> sedí na mé cestovní krávě Masařce, má sbalenou potravu na 2 dny
Edwardův brácha (já) -> hledám vhodný úkryt

Jsme jen tři. Masařka, Ginny a já. Stále nenacházíme vhodné místo, kde se ukrýt před neživými. Zkoušel jsem již mnoho variant. Toronto, Moskva, Prachatice. Nic naplat, neživí jsou všude, kde se octnu. Snažím se zvýšit morálku celé naší výpravy zpěvem národních písní, ale bez velkého nadšení. Snad jedině "Pět ježibab" nám pomáhá zapomenout na tuto hrůznou situaci. Jakmile ale začnu zpívat o tom, že v letu svačí, akorát se nám připomene, že již nemáme nic k jídlu. Dle mého výčtu jste mohli zjistit, že Ginny měla zásoby jen na dva dny. Nyní tedy trpíme hlady a neustálému nátlaku neživých, kteří do nás bodají kopím. Pomozte!