Září 2010

Recept na nápoj lásky

30. září 2010 v 21:14 | Edwardův brácha |  Edwardův brácha radí!
Zdravím, zdravím, zdravím!
Zpráva dne: Ačkoli nerad utrácím své penízky, které jsem jednou našel v peněžence na zemi, dnes jsem neodolal. Koupil jsem si sedlo. Použiji je na svou kravičku, Masařku, která měla od minulé jízdy otlačená záda. To víte, já si moc rád občas vyjedu s kravičkou do přírody, natrhat květinky do herbáře, však to znáte.

Určitě chcete znát nějaké novinky. Inu, novinky dnes nebudou. Jistě jste teď moc zklamaní, že? Ale to nejde, abych Vám stále psal co se děje. Také si musím někdy od svého života odpočinout...! Je Vám to líto, že? Však já Vám sem napíši zajímavé věci, to se nebojte! Následuje recept, který jste si jistě všichni tajně přáli. Dámy a pánové, přichází...

Recept na umíchání nápoje lásky
Přísady:
  • jedno udidlo
  • pilka na železo
Návod na uvaření:
  • rozpilujte udidlo na piliny
  • nechte je čtrnáct dní uležet v chládku
  • železné piliny podávejte po jedné kávové lžičce na 14 kg
Recept je vhodný pro jedince s bujnější povahou. Doporučení: Vaše oběť by se o ničem neměla dovědět. Kabinet č. 402 může být výhodou.

Dám Vám radu na závěr, abych odškodnil dnešní absenci novinek: Co může být zrušeno, zrušte. Vyhnete se tak nepříjemnostem v podobě přesunu místa setkání. Pokuste se raději nasadit nevědomý obličej a stále opakujte své mínění. Uvidíte, Váš život se rázem zlepší!

Deníček 0.6

23. září 2010 v 16:54 | Edwardův brácha |  Deníček Edwardova bráchy
Můj milý deníčku!

Píši Ti již velice dlouho a nikdy jsem Tě ani neoslovil, ani nepozdravil! Dnes to tedy napravuji!
Jelikož není již co odkládat, spustili jsme naší akci. Dal jsem jí krycí název "Není všechno zlato, co se třpytí". Jistě jsi tento přízvučný názor pochopil. Nyní Ti podrobně napíši, co a jak.

Akce: Není všechno zlato, co se třpytí
Cíl: Donutit upíra Edwarda Cullena k sebevraždě - pomocí rodiny Volturiových, které o smrt sám požádá.
Místo konání: Volterra, Itálie
Průběh akce: Nejprve poslat dopis do místa bydliště Cullenových (či spíše zbytku rodiny Cullenových). V dopise stojí:

Marta zemřela.

Toť klíčový moment! - Edwardovi se zboří celý svět (jelikož Martu skutečně miluje) a vydá se sám do Volterry. Tam se o něj již Volturiovi postarají - popř. Edward se půjde zatřpytit na náměstí. Tím si zajistí smrt (jelikož odhalí svou placatou hruď široké veřejnosti a Volturiovi ho zabijí). Dílo tedy bude vykonáno a já již nikdy nebudu mít strach, že mi můj bratr vrazí kudlu do zad.

Vidíš, deníčku, vše půjde velice hladce. Dopis je napsán a odeslán. Nepochybuji o tom, že mi Edward sedne na lep. Vše jsem vymyslel tak důmyslně, že se akce podaří. Deníčku, deníčku. Sice můj bratr již brzy skoná, já však mám veliké potíže. Pravidelně se s nimi svěřuji zde, na mém blogu mým přátelům. Ale uvnitř - v mé duši - mám stále zmatek. Marta, Marta... Ginny, Marta, Ginny, Ginny, Ginny... Ginny, Marta, Marta, Marta, Ginny...

Rozvrat rodiny Cullenových

20. září 2010 v 19:53 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Tak, milí přítelíčkové!

Choromyslní si můj pozdrav vyloží jako nezdvořilost, ale já Vás nějak oslovit musím, není-liž pravda? Zdá se mi, že čím dál více nevím, zda by nebylo lepší žít v poušti. Ale tím se asi dnes nechcete zabývat, že? Povídáte: Edwardův brácho, vyprávěj nám, o solidaritě mezi domorodými kmeny na jižní polokouli!

Já ale nehledím na Vaše prosby, povím Vám jednu novinku. Jistě si vzpomenete na události okolo mé nezdařené svatby. Kejklířka přichystala tajemný obřad, který mne měl navždy zbavit rodiny Cullenových. A já Vám nyní něco povím.

Ve "Zpravodaji pro utiskované" (který odebírám již od dětství), jsem se dočetl, že se s Cullenovými dějí podivné věci. Kletba zaúčinkovala. Dozvěděl jsem se, že pan Carlisle měl nehodu - přes své "dokonalé upíří schopnosti" se vyboural na autodromu a ochrnul na levou polovinu těla + pravou nohu. Samozřejmě vyžadoval nadměrnou péči - nemohl si bez cizí pomoci obstarat prakticky nic. Dle informací uvedených Zpravodajem ale jeho dosud věrná manželka Esme neunesla nově nabité povinnosti (musela se o svého manžela starat jako o malé dítě) a uprchla.

Dále jsem se dočetl, že Alice velice nečekaně shlédla svého vyvoleného v Jacobovi, v tom psovi. Neustále ho prosí, ať se nezahazuje s nějakým miminem a věnuje se raději jí. Což je docela problém, jelikož její stávající přítel Jasper zůstal sám. Byla to pro něj rána, ovšem záhy po rozchodu vypověděl, že stejně vždycky miloval Victorii...

Další trable s láskou má jeho adoptovaná sestra, Rosalie. Kletba jí trochu pomotala city a místo Emmetta teď miluje Charlieho, otce své adoptivní sestry. Charlie se jí snaží vysvětlit, že oni spolu přece nemůžou být, ale Rosalie se nevzdává. Různými triky se snaží dostat do jeho blízkosti. Emmett, který je již druhý v rodině Cullenových, komu odloudil přítelkyni někdo cizí, se dal na útěk a svou strast začal utápět v alkoholu.

Zajímavé, že? Musím uznat, že má drahá kejklířka tuto rodinu doslova rozprášila. Jenom pro Vaší informaci, abych byl zcela korektní - Edward již se svou dívkou dávno není - Bella ho opustila kvůli podezření z nevěry. Abych ho zcela zneškodnil, plánuji společně s Martou, jak to navléci, aby se vydal do Volterry a nechal se tou divnou rodinou co tam bydlí snístTedy ne asi sníst, ale při nejmenším nechat se roztrhat a spálit. A tím by skončilo mé trápení... 

Omyl!

Mé trápení neskončí asi nikdy, jelikož láska a trable, která s ní souvisí mne asi nikdy neopustí. Přeji Vám krásný,  i když oblačný večer.

O co jde a jak to všechno bylo

11. září 2010 v 12:40 | Edwardův brácha |  Dotazy?
Jelikož se začíná můj životní příběh zamotávat, pokusím se jej shrnout od začátku do konce. Tento článek se hodí pro všechny, co tak trochu neví, o co tady jde.

Kdo jsem
Jsem utajený, vlastní bratr Edwarda Cullena. Jsem "zmutovaný upír", speciální druh upíra. Nemusím pít krev, netřpytím se na slunci, mohu jíst, ale jsem samozřejmě převelice silný a rychlý.

Co tu dělám
Tento blog jsem založil za jediným účelem - pomstít se mému bratru Edwardovi. Důvody jsou uvedeny níže. Jelikož mu sláva stoupla do hlavy, snažím se tímto blogem proslavit. Ničeho se Edward nebojí víc, než že budu slavnější a oblíbenější. A to se mi velice dobře začíná dařit.

Stalo se
Měl jsem velice krušné mládí. Edward a naše matka mne nenáviděli, nevím proč. Trýznili mne a snažili se mne zbavit, jak to jen šlo. Nedokážete si to představit. Edward Cullen rozhodně není ten dokonalý chlapec, jak se jeví. Vždy si náramně užíval, když mne mohl mučit a ponižovat. Pak přišla chřipková epidemie, já nastražil lest a stal se upírem, můj bratr posléze také, aby si zachránil život. Má proměna všechny rozezlila a vyhnali mne.

Začal jsem plánovat, jak se proslavit. To se samozřejmě bratrovi nelíbilo a posílal na mne své zvědy, pronásledoval mne. Já se ale nedal. Ve vesnici, kde jsem se ubytoval jsem poznal svou první lásku - Martu. Po čase ale došlo mezi námi k nedorozumění a já od ní odešel, pryč. Začal jsem nový život, psal jsem básně a jedna se dostala i do televize. V tu ránu jsem měl tisíce obdivovatelů, všem se báseň líbila. Chtěl jsem se stát solidním mužem, co vede obyčejný život.

Cestu mi ale znovu zkřížil můj bratr. Zjistil jsem, že Edward Cullen je sedmým viteálem lorda Voldemorta, tudíž že Voldemort dál žije, v Edwardovi. Musel jem varovat Harryho Pottera, který byl tím pádem v nebezpečí. Ten ale neměl čas, navázal jsem tedy kontakt s jeho manželkou, Ginny Weaslyovou. A zamiloval jsem se podruhé. Lstí jsem Harryho odlákal a navštívil jsem Ginny, která nakonec mé city opětovala. Oklamali jsme Harryho ve jménu lásky a chtěli se vzít.

Svatbu ale přerušila Marta, která mi tvrdila, že spolu máme dítě a obvinila mne z nevěry. Ukázalo se ale, že celou dobu chodila s Edwardem v domnění, že jsem to já (jsme si podobní a Marta špatně vidí). Rozhodl jsem se využít toho ve svůj prospěch...

Vymyslel jsem novou lest. Konečně způsob, jak se navždy zbavt toho proradného upíra. Jelikož byl Edward do Marty hluboce zamilovaný, nebylo nic lehčího, než způsobit, aby věřil tomu, že je Marta mrtvá. Stejně jako u jeho předchozí přítelkyně Belly - okamžitě spěchal do Volterry, kde se nechal upíří šlechtou zabít. A tak od něj byl pokoj.

Zdálo se, že je vše v pořádku. Rodinnou idylu s Ginny nám ale zkazily útoky neživých. Byli jsme ve opět ve vážném ohrožení - někdo nám šel po krku. Brzy jsem si ale uvědomil, že za tím nestojí nikdo jiný, než Bella. Nebyla první, kdo si myslel, že jsem Edward Cullen. Naše sourozenecká podoba mi opět zkomplikovala život. Chtěla se Edwardovi pomstít za to, že ji opustil a navázal milostný vztah s Martou. Netušila, že já jsem v tom nevinně. Ale musil jsem zakročit. Navštívil jsem kejklířku, která Bellu zaklela a ta se proměnila v opeřence. A tak mi již nic nebránilo, abych žil poklidný život.

Ale... na jak dlouho?

Doufám, že je Vám vše jasné. Můj život je spletitý a těžko ho jednoduše popsat v pár větách. Jestliže něčemu nerozumíte, ptejte se.

Tesáky a kožich

10. září 2010 v 19:35 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Dámy a pánové, je to již týden, co jsem Vás naposled informoval o svém životě (tedy, nechtěl jsem, ale nakonec jsem stejně pár vět vyzradil). Obvykle Vás nenechávám tak dlouho na holičkách, ale buďte ujištěni, že jsem nejednal ze své vůle!

Ochořel jsem vážnou nemocí. Ginny s Martou spolu zápasily, kdo o mne bude pečovat. Vyhrála Ginny (přece jen, Marta je ještě velmi mladá a nemá tolik sil, navíc Ginny si hned zpočátku vypomohla kletbou petrificus totalus), a tak jsem se octl na ošetřovně v Bradavicích, kde madam Pomfreyová dávala Ginny cenné rady, jak léčit mou záhadnou nemoc. Ano, byla to nemoc vskutku záhadná, jelikož mi po celém těle vyrašila srst a narostly mi gigantické tesáky.

Nikdo si nevěděl rady, žádné tipy madam Pomfreyové nezabíraly a já bezmocně ležel na lůžku, jelikož jsem s tesáky nebyl schopen mluvy. Ginny u mne dlouhé hodiny sedávala a hřebelcovala mi můj nově nabitý kožich hřbílkem a jemným kartáčem. (Na jisté části musela použít rejžák, ale nepovím na které.) Slýchával jsem často Martino hýkání zpoza dveří, ale Ginny ji vždy rychle odbyla s tím, že trpím nejspíše alergií z ní, a že by mi jen přitížila.

Marta tomu ale odmítala věřit, ostatně, ani Ginny tomu nevěřila, zjevně se ale chtěla Marty rychle a snadno zbavit. Vyčkávaje zlepšení jsem pečlivě cvičil a po dvou dnech jsem konečně byl schopen vydávit pár slov. Jistě jste již slyšeli o mých léčitelských schopnostech a tak pro Vás nebude žádné překvapení, že jsem od začátku přesně věděl, co mne uzdraví. Stačil recepis na jednoduchý lék, Ginny ho připravila a nemoc začala ustupovat. Teď mám jen řídký kožíšek v oblasti krční páteře, kotníků a špičky nosu, což se dá v klidu vydržet, tesáky zmizely docela.

Nuže a teď bych se Vás rád na něco zeptal... Když tady nyní docela často píši o Martě, víte vůbec, o koho se jedná? Jak jsme se poznali a jak naše známost skončila? Samozřejmě, o tom všem se dočtete v mých nejstarších článcích. Kdybyste ale chtěli, věnoval bych jeden článek právě jí, aby bylo jasno.

Nepřátelé dědice, mějte se na pozoru! Váš uzdravující se Edwardův brácha!

Jak bych tak mohl pojmenovat článek, to opravdu nevím. Nejspíše to bude něco na způsob "Pohádka o mušli", nebo "Pár rad pro zastřižení plotu". Ale nevím, pro co se rozhodnout. Mohl byste mi někdo prosím pomoci?

3. září 2010 v 19:00 | Edwardův brácha |  Edwardův brácha
Mí nejdražší.
Velice nerad to sem píši, ale ze svého reálného života Vám dnes nic neprozradím.
A to z jakého důvodu? - ptáte se a nejistě pošilháváte po žiletce.

Popravdě, nechci na svůj život ani pomyslet. Pokaždé, když se mi ta hrůza přihodí, je tu ta věčná otázka - Marta nebo Ginny? Samozřejmě, jako čestný muž bych měl zůstat při Ginny, ale já si v případě Marty opravdu nemohu pomoci. Ale teď Vám vlastně píši o svém životě! Omlouvám se tedy, že jsem Vám prve lhal, ale teď opravdu pšššt. Jiné téma.

Povím Vám tedy pohádku. Žila byla jedna krásná mušle. Nebyla to obyčejná mušle, byla kouzelná. K tomu se ale vrátíme později. Žila na dně moře v domečku postaveném z řas a ulit s rodiči a mladším bráškou. Mušle chodila každé ráno v osm hodin do školy pro rybí potěr. A tu jsme u toho. Není na tom něco divného, že je to škola pro rybí potěr a přitom ona je mušle? Je.

Tak tedy doufám že se Vám má pohádka líbila a budete ji vyprávět svým vnoučatům. Na závěr bych přidal pár rad ohledně zastřihávání živého plotu.

Rada č. 1 - na zastřižení přerostlého plotu si zavolejte strážkyni Země - Cornelii.
Rada č. 2 - darujte jí módní katalog značky Lacoste pro rok 2010
- jistě Vám s plotem mileráda pomůže.
Rada č. 3 - pokud bude strážkyně Země nedostupná, můžete zavolat její předchůdkyni - Kadmu, která se Vám jistě o Váš přerostlý plot postará.

Hodně štěstí. Článek je krátký, leč... I Edwardův brácha je jednou za svých dvaaosmdesát článků nesdílný. Příště to snad napravím.
Váš Edwardův brácha!


PS: Přeji příjemné posezení ve školní lavici.