Srpen 2010

Konec Edwarda Cullena

30. srpna 2010 v 19:48 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Pokračování z předchozího článku.

Samozřejmě jsem se nemýlil. Ukázalo se, že Marta má skutečně dceru s Edwardem Cullenem, mým zlořečeným bratrem. Marta jí začala říkat Estersmee. Celou dobu žila v domnění, že Edward jsem .

A jelikož Edwarda velice milovala, miluje nyní mne. A to je právě ten důvod, proč jsem tak zmatený a omámený. Samozřejmě, miluji Ginny, ale teď, když se znovu objevila má stará láska... Nevím, opravdu nevím, co mám dělat. K Martě mne stále poutají silné city, ale s Ginny jsem začal nový život, do kterého teď Marta opět vstoupila. Jsem opravdu popletený a nevím, které z nich mám věnovat své city.

To jde teď ale stranou. Zjistil jsem, že Edward Martu miluje. Opravdu jí miluje, ani si za tu dobu nepovšiml, že Marta si ho spletla se mnou. Vždycky jsem pochyboval o jeho inteligenci, ale řekněme, že tuto záměnu má na svědomí jeho omámení láskou.

Divil jsem se, kde je konec Belle. Podle doložených důkazů ho opustila pro podezření z nevěry. A Edward, když byl sám a sám, zamiloval se do mé Marty. A to mne přivedlo na nápad, který jistě zajistí jeho konec.

Stačí zkrátka zařídit, aby si myslel, že je Marta mrtvá. A stejně u té hloupé Belly, (která očividně dle všech fotografií s ní nedokáže dovřít svá ústa) půjde se Edward okamžitě svléci na nějaké náměstí, kde se zatřpytí. A tím si zajistí smrt!

Což právě potřebuji, aby mi už konečně dal pokoj. Co jsem se s ním natrápil! Co jsem musel vydržet, když dostal chuť mne mučit! Co jsem se nadřel, když jsem mu konečně unikl a snažil se před ním schovávat! Samozřejmě nechci být zlý, ale když zvážíme, kolikrát se on snažil zabít mne (já mu šikovně unikl), snad mi můj přestupek odpustíte.

Marta s mým plánem ihned souhlasila a tak začaly přípravy.

Fatální záměna

27. srpna 2010 v 18:39 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Pokračování z minulého článku.

"Ty si bereš jinou! Vždyť spolu máme dítě!" - křičela na mne Marta a hlasitě naříkala.
Byl jsem naprosto zmatený. Cože? Dítě? Nikdy jsem s ní nebyl v užším kontaktu. Sotva jsme se kdy dotkli. A teď tu přede mnou stojí v slzách a chce mi namluvit nějaké báchorky. Důstojně jsem tedy pronesl:

"O ničem takovém nevím, to se musí nějak vysvětlit, mladá dámo!", zaskřehotal jsem a sfoukl nejbližší svíci. "Již skoro rok spolu žijeme. Máme dcerušku. A ty najednou zmizíš a bereš si někoho úplně cizího!"
"To není možné. Edwardův brácha žije již dlouhý čas tady, v Prasinkách.", zastal se mne Neville Longbottom, učitel bylinkářství.

"Jasně, a s kým asi každý den snídám, obědvám a večeřím?" - Marta tuto větu nejspíše myslela jako řečnickou otázku, ale já se nad tím opravdu zamyslel. Jestliže říká, že má dítě, tak si asi nevymýšlí. Ale to přeci nejde! Nemůže ho mít se mnou. Velice dlouhou dobu jsme se neviděli. To je záhada. Ostatně, velice jí to sluší... No tak! Edwardův brácho, přeci si nemyslíš, že právě tohle je teď nejdůležitější. Musím přijít na to, s kým si mne spletla.

Stál jsem tam třičtvrtě hodiny zcela nehnutě a usilovně jsem přemýšlel. Všichni na mne zírali, ale pak mi bleskla hlavou šílená myšlenka. Ano! Už to mám!

Musela si mne spléci s mým bratrem, Edwardem Cullenem!


Nedokončený polibek

24. srpna 2010 v 18:14 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Mí nejmilejší přátelé, jakožto i všichni návštěvníci mého blogu, který si tak pečlivě píši již déle než rok,
sic jsem velice zmaten posledními událostmi, které mne nesmírně tíží, všem Vám tedy vypovím, jak jsem slíbil. Vrátíme se nyní tedy o pár dní zpět, konkrétně tři dny před datum mé svatby.

Navštívila mne má stará známá - kejklířka, která tak šikovně zaklela profesorku McGonagallovou, aby nemohla vyzradit můj poměr s Ginny Harrymu Potterovi, jenž byl stále na Rejkjavíku. Nabídla mi mou pomoc - ví o mých strastech s bratrem Edwardem Cullenem, a tak vymyslela plán, jak mne ho zbavit.

Nevěděl jsem, jak její nová kletba bude účinkovat, ale její tajuplný pohled a poťouchlý úsměv mne nenechal na pochybách, že mne Edwarda opravdu zbaví, navždy. Samozřejmě nikomu nepřeji nic zlého, naopak! Ale vzpomeňte si na mé dětství plné úkladů a trápení, na řadu let, kdy mne pronásledoval se svou rodinou. Se svou rodinou! Kletba platí na celou rodinu Cullenových. Kejklířka pravila, že to tak bude nejjistější. A tak začal tajemný obřad. Nebudu Vám tu vyprávět, jak to probíhalo, je to příliš drastické a společensky nepřípustné. Kejklířka byla se svým dílem spokojena, a já jsem se z jejího zaříkávání pomalu vzpamatoval. Svatba mohla začít.

Rozhodli jsme se s Ginny zařídit obřad nedaleko kravína - byla tam ubytována má cestovní kráva jménem Masařka, která nás měla odvézt ihned po obřadu na svatební cestu.

Jistě víte, jak taková svatba vypadá. Jakýsi pán ve předu podivně řkouc jakýsi text, kterému jsem nerozuměl, Ginny měla na sobě astronautský skafandr, jak jsme se domluvili, a já usilovně přemýšlel: Ginny již manžela má. Harry Potter je ovšem na Rejkjavíku a o svatbě nemá ani ponětí. Samozřejmě, tomu pánovi, co nás oddá jsme pro jistotu dobře zaplatili, aby nedělal žádné potíže. Ani hosté neměli námitek. Nu což. Rychle se vezmeme a odjedeme velmi daleko. Přichystáme nějakou výmluvu na Harryho Pottera, který stejnak jistě nemiluje Ginny tolik co já...

Již jsem se tím nezabýval - přišel čas závěrečného polibku. Ginny sklopila hledí svého skafandru a nedočkavě se na mne usmála. Naše rty se přibližovaly. Ale vtom...

"NE!"
výkřik se rozlehl po kostele. Dveře byly otevřené dokořán a k nám chvátala nejasná postava.

Byla to Marta.


Oijiohujhujíiíohuihuiíjií

23. srpna 2010 v 19:40 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Dobrý večír, přátelé mí dobří!
Obávám se, že jste mi minule dost dobře neporozuměli. Přeji si, abych se byl nikdy nenarodil. Zvláště den mé svatby bych naprosto vymazal ze svého života.
Abych to upřesnil, svatba vůbec neproběhla.
S Ginny prozatím nejsme spojeni manželským svazkem, jelikož události, které se během obřadu udály vše tak zamotaly, že musela být svatba odročena.

Okolnosti svatby Vám vylíčím později, jelikož nyní vše musím dobře uvážit, popřípadě zhodnotit další postupy. Snad jsem se Vás tím nijak nedotkl - vím, jak prahnete po detailech mého života, ale v této chvíli musím mít chvíli čas sám na sebe. Promiňte mi tedy, že Vás nechávám takto neinformované, ale slibuji Vám, že Vám vše již brzy vypovím.

Vše je ale tak složité a zamotané, že Vám to budu raději předávat po částech. Zvažuji též, pro lepší přehlednost mého života, založit novou rubriku, ve které Vám zjednodušeně vylíčím celý svůj život. Všiml jsem si totiž, že řada z Vás nemá o některých věcech ani ponětí - např. že Edward Cullen je sedmý viteál Lorda Voldemorta, nebo že jsem měl mít svatbu s Ginny Weasleyovou.

Chápu Vás, vše je to tak složité, ale proč bych se Vám se svým životem takto pečlivě svěřoval, kdyby nebyl alespoň drobátko dobrodružný? A na závěr - abych Vás maloučko odškodnil za svou nesdílnost - připojím krátkou báseň.

POZOR - je určena nejen Trefíkům!

Bělouš to je pěkné jméno,
bohužel má v hlavě seno.
Sny o něm jsou ale pěkné,
jazykové tkáně bývají měkké.
Bohužel z něj šohaj býti nemůže,
svlékl se totiž příliš brzy z kůže.
Pouze šupiny mu zbyly,
v rybu ho nakonec proměnily.
Váš utrápený a zmatený Edwardův brácha.

Svatba

9. srpna 2010 v 14:46 | Edwardův brácha |  Ze života Edwardova bráchy
Pozdrav Pán Bůh!
Ach, tolik se toho událo... Má svatba vše naprosto změnila. Omlouvám se, nyní nedokáži psát o událostech, které se včera udály.

Jsem tak zmatený!

E.B.